Do komunii św. przystępują dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej.

Z zasady komunię św. przyjmuje się w parafii, w której się mieszka. W uzasadnionych przypadkach możliwa jest zgoda księdza proboszcza rodzinnej parafii na udzielenie tego sakramentu poza parafią. Należy to uczynić przed pierwszym spotkaniem formacyjnym dla rodziców.
Przygotowanie dziecka odbywa się jednocześnie na dwóch płaszczyznach: szkoły i parafii.

Szkoła – katecheza: ks. Wojciech Olszewski SCJ (SP nr 8, ul. Goszczyńskiego)

  • Podczas lekcji religii ks. katecheta realizuje program uświadamiający, czym jest wiara i czym są sakramenty pokuty i Eucharystii. Nauka podczas lekcji religii podlega ocenie według kryteriów szkolnych.
  • Ponadto rodzice otrzymują na pierwszym spotkaniu w kościele mały katechizm z przykazaniami. W poszczególnych miesiącach dzieci mają obowiązek nauczenia się tych przykazań, co będzie sprawdzane i zaznaczane przez katechetę w szkole. Ks. Wojciech będzie też dostępny w razie pytań w parafii.

Parafia – kościół: ks. Proboszcz Damian Płatek SCJ

  • Przygotowanie w parafii obejmuje rodziców i dzieci podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00. To Msza św. z udziałem dzieci, gdzie rodziną przeżywamy Eucharystię. Rodzice dają dziecku przykład, że i dla nich Msza św. jest wartością.
  • Przygotowanie rodziców do I komunii św. dziecka odbywa się na spotkaniach w kościele raz w miesiącu. To godzinne spotkanie modlitewno-formacyjne o charakterze obowiązkowym.
    Harmonogram spotkań w 2022 r. – poniedziałki, godz. 19:00 w kościele:
    12 września | 10 października | 7 listopada | 5 grudnia

Harmonogram spotkań dla rodziców w 2023 r.

13 lutego / 13 marca / 17 kwietnia

Drodzy Państwo!

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 lutego.

Przypominamy o obowiązku uczestniczenia choć jednego z rodziców !!!

W niedzielę 19 lutego po Mszy św. o godz. 11:00 prosimy o pozostanie dzieci na 15 min spotkania.

13 marca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Podczas Mszy św. zostaną odnowione przyrzeczenia chrztu św. oraz poświęcone książeczki do modlitwy.